Mbështet Albanian Daily

E përditshme, për të gjithë
BallinaLajmePolitikeSalianji: Humbja e 6 marsit katastrofike. Basha përgjegjës për humbjen e besimit

Salianji: Humbja e 6 marsit katastrofike. Basha përgjegjës për humbjen e besimit

Deputeti I Partisë Demokratike Ervin Salianji, e quajti katastrofik rezultatin e e zgjedhjeve të pejsshme vendore të 6 marsit në 6 prej bashkive të vendit. Sipas Salianjit, përgjegjësia kryesore në këtë rast është e kryetarit të Partisë Demokratike, për humbjen e besimit. Sipas Salianjit pjesmarrja e ulët tregoi këtë nëpërmjet humbjes dhe përgjysmimit të votuesve në favor të saj. Salianji propozon si zgjidhje që Basha të tërhiqet dhe të hapë zgjedhjet në parti.

Postimi i plotë i Salianjit

Rezultati i zgjedhjeve të 6 Marsit ishte katastrofik për Partinë Demokratike.

Kandidatët e PDSH në 6 bashki ishin demokratë dinjitozë, ata bashkë me demokratët bënë çdo përpjekje, por fryma popullore ishte mesazh i qartë për çdo demokrat. Opozita u dëmtua dhe mori më pak se gjysmën e votave që grumbulloi më 25 Prill, bojkoti i votuesve tregoi krizën e besimit tek opozita. Të gjithë kanë përgjegjësi për këtë situatatë, përgjegjësia kryesore është tek kryetari i partisë.

Personalisht kam bërë beteja të ashpra duke rriskuar gjithçka, kam luftuar fort për të ndihmuar që Partia Demokratike të vijë në pushtet.

Kam bërë beteja që Lulzim Basha të jetë kryetar i Partisë Demokratike sepse kam menduar që ishte rruga e duhur që PDSH të vijë në pushtet!

Sot nuk mund të mbyll sytë dhe as të fshihem, duhet ta lexojmë realitetin duke marrë çdo përgjegjësi, por përgjegjësia kryesore bie tek kryetari i partisë!

Lulzim Basha e ka humbur mbështetjen, fatkeqësisht si kryetar partie është barrë e rëndë për opozitën!

LB duhet të bëjë hap pas dhe të krijojë mundësinë që PD të zhvillojë zgjedhje!

Demokratët janë fitues, nuk pranojnë të quajnë fitore vendin e tretë! Partia Demokratike do të ribëhet, forca dhe energjia e demokratëve është e pashtershme!

- Reklame -
Google search engine

Most Popular

Related stories