Mbështet Albanian Daily

E përditshme, për të gjithë
BallinaLajmeDroga, përgjimet e trafikantëve: Në Turqi paska shumë punë

Droga, përgjimet e trafikantëve: Në Turqi paska shumë punë

Zbardhen bisedat e trafikantëve të linjës së drogës, të kapur pak ditë më parë gjatë një operacioni të Prokurorisë së Posaçme dhe Policisë së Shtetit

Mediat të ndryshme në Tiranë, kanë publikuar të dhëna të rëndësishme nga hetimi i Prokurorisë së Posaçme në lidhje me grupin e trafikut të drogës, që çoi në arrestimin e 20 personave të akuzuar për trafik droge nga Turqia në Shqipëri e me drejtim Malin e Zi e BE-në.

BalkanËeb ka publikuar disa prej bisedave të regjistruara nga përgjimet e kryera nga autoritetet përkatës. Sipas një bisede të publikuar nga Balkanëeb.com, e cila është regjistruar me datë 7 maj të vitit 2021, ku Shpëtim Pjeshka dhe Artan Agalliu flasin mes tyre nga një kamioni me një tjetër person të paidentifikuar tek shkëmbimin e drogës.

PËRGJIMI
(A) Dil këtej përpara, mos e hap derën!
(B) Ta hap një çikë xhamin?
(A) Hape derën
(B) Ke porosi? Ta hap 1 çikë xhamin….
(A) Hape mo derën!
(C) Mgjes, ti e ke atë porosinë?
(B): Kë porosi?
(C) Një porosi ore! Erdhe dje në darkë?
(B) Po
(C) Jemi ne rregull? Po si të zuri gjumi e lamë në 5 e 40!
(B): Sa është ora?
(C): Pese e 46! Kam shtate minuta, tetë minuta që po pres! Për sa jeni gati?
(B): Për sa jemi gati?
(A) Shko pi një kafe atje…
(C) Qe mos të rri këtu prandaj po them!
(B) Jo, Jo mos rri këtu!
(C): Për sa jeni gati? Mos u vono shumë!
(A): Dhjetë minuta
(B): Dhjetë minuta…
(C): Dhjetë minuta ok. Te të sjell lekët që tani?
(B): Po silli
(C): Ok!
(B): Zëre i çikë këtej, aty pooo! T’i japim një qese të madhe.
(A): Vije xhupin, mbylle derën, shiko aty, prandaj o do rrish ti përjashta o do rrish brenda!!
(B): (Nuk kuptohet nga zhurma)
(A): Epo të bjeri lekët pastaj ta nxjerrim atë plaçkën!
(B): Te dal përjashta unë të rri aty? Punon dot vetëm pastaj ti?
(A): Po punoj or punoj…ai shoku!
(C): Ke 40
(B): Saaa?
(C): 40
(B):Ej, hajde për nja dhjetë minuta….
(C): Ka gjetonin përpara thjesht ta sjell këtu
(B): E mire.
(A): Hape pakon, sa janë ato?
(B): S’ka aty, janë të tëra.

- Reklame -
Google search engine

Most Popular

Related stories