Mbështet Albanian Daily

E përditshme, për të gjithë
BallinaLajmeBotaRusia do të mbyllë Instagramin të dielën në mesnatë

Rusia do të mbyllë Instagramin të dielën në mesnatë

Vendimi nga Rregullatori i Komunikimeve, pas messazheve: " Vdekjeve, pushtuesve rusë”

Pas rrjeteve sociale Facebook/Meta, Tëitter dhe platformës YouToube, autoritetet ruse, njoftuan se mbylljen e rrjetit social Instagram. Një veprim i tillë u ndërmor pas thirrjeve dhe mesazheve të shpërndara në platformën sociale Facebook ku shkruhej: Vdekje pushtuesve rusë”. Rregullatori Shtetëror i Komunikimeve, iu kërkoi përdoruesve të platformës Instagram që të transferonin fotot, videot dhe arkivat përkatëse të tyre. Një lëvizje e tillë erdhi pasi, kompania META tha se do të ndërronte politikat e saj pas pas pushtimit Rus në Ukrainë.   

- Reklame -
Google search engine

Most Popular

Related stories