Mbështet Albanian Daily

E përditshme, për të gjithë
BallinaLajmeBotaUkrainasit shkrumbojnë blindet e ushtrisë ruse

Ukrainasit shkrumbojnë blindet e ushtrisë ruse

Mjeti i blinduar i shkrumbuar që shfaqet në foto cilësohet si krenaria e mjeteve të blinduara të ushtrisë ruse. Mirë po njësitë e ushtrisë ukrainase e kanë shkrumbuar atë dhe një mkjet tjetër të blinduar. “Krenaria e kompleksit ushtarak-industrial rus – Kamaz “Typhoon”. shkruan në komentin e saj në facebook, Ministria Ukrainase e Mbrojtjes. Sipas përshkrimit, mjeti i blinduar “Kamaz Typhon”, renditet si automjet universal i blinduar dhe cilësohet për nga niveli si e sigurisë së lartë në shasinë origjinale. “I përket makinave të klasës MRAP – të mbrojtura nga minat dhe pritat.

Ushtarët ukrainas e bënë atë shesh-  Sigurisht që tashmë shihet se duket si asënjherë më parë”,- thotë komenti i Ministrisë Ukrainase të Mbrojtjes. Sipas njoftimit përkatës në facebook edhe mjetet të tjera ishin shkatërruar në këtë pritë, pa u specifikuar ku ishte vendodhja dhe nëse kishte ushtarë të vrarë apo të plagosur.

- Reklame -
Google search engine

Most Popular

Related stories